«Конверти» від «ПриватБанку»

Прямий конкурент «Банок» від «monobank» — головні переваги та відмінності.

Опубліковано
Оновлено

«Конверти» від «ПриватБанку»

«Конверти» від «ПриватБанку» - це сервіс для збору донатів, накопичення коштів і керування власними витратами. Він схожий на «Банки» від «monobank», але має одну суттєву відмінність. «Конверти» — це не прості рахунки, а платіжні картки для офлайн та онлайн платежів, але не для зняття готівки.

У «Конверти» можна відкладати гривні, євро або долари США. Їх можна поповнювати за допомогою SWIFT.

«Конверти», як і «Банки», мають на меті спростити процес збору коштів — будь-то донати чи власні заощадження на певні цілі. До збору коштів можна долучати й інших користувачів, поділившись посиланням чи QR-кодом.

«Конверти» можна «заклеювати», тобто блокувати платіжні картки, — Ви не зможете ані розрахуватися коштами з цього «конверту», ані отримати нові кошти. «Заклеювати» «Конверти» можна як автоматично після досягнення певної суми або після певної дати. «Розклеїти» «Конверти» можна у будь-який момент, а також автоматично у заданий день.

Крім того, власник «Конверту» може поділитися доступом до нього з іншими клієнтами «ПриватБанку». Таким чином у довіреної особи буде доступ лише до історії руху коштів у «Конверті», поточного балансу та статистики.

Для чого мені «конверти»?

«ПриватБанк» бачить такі сценарії використання «Конвертів»:

  • перш за все, це збір коштів на потреби Збройних сил України і волонтерів, що допомагають як військовим, так і цивільним;
  • по-друге, Банк бачить «Конверти» як спосіб розподілити доходи на певні цілі. Наприклад, можна розподіляти зарплату або інші регулярні надходження за методом 5 конвертів:
    • Обов'язкові платежі (оренда, комунальні послуги тощо) – 60%.
    • Майбутні значні витрати (авто, подорож, ремонт тощо) – 10%.
    • Розваги (кафе, кіно, концерти тощо) – 10%.
    • Непередбачені витрати (медичні послуги, купівлі тощо) – 10%.
    • Фінансова подушка безпеки – 10%.
  • по-третє, швидко зібрати кошти. Банк наводить наступний приклад — у друга день народження. Створюєте «Конверт», вибираєте функцію «Запросити друга» (тільки не іменинника) та надсилаєте посилання усім, з ким хочете купити загальний подарунок. Ті, хто прийме запрошення, побачать суму вкладу кожного учасника та зможуть зробити свій внесок кількома кліками.

Відкриття «Конверту»

Оберіть «Конверти» на головній сторінці у застосунку «Приват24». Натисніть на кнопку «Створити конверт», введіть назву, опис та валюту, яку будете збирати.

Далі ознайомтеся з документами, підпишіть їх використовуючи електронний підпис «Smart-ID» або за допомогою одноразового пароля з SMS-повідомлення.

Готово! «Конверт» з'явиться у гаманці через кілька секунд.

Максимальна кількість «конвертів», які може мати один клієнт, — 15.

Користування «Конвертом»

Після успішного відкриття «Конверту», Ви зможете обрати скін картки. Він буде відображатися у застосунку «Приват24» та в електронному гаманці «Google Pay» або «Apple Pay».

Обравши «Конверт» зі списку рахунків, Ви побачите розлогу статистику поповнень, а також зможете переглянути виписку за ним.

Натиснувши на кнопку «Поділитися», Ви отримаєте персональне посилання за яким можна поповнити «Конверт». На момент написання цього огляду, поповнити «Конверт» за посиланням можуть лише користувачі «Приват24».

Кнопка «Заклеїти» дозволяє заблокувати всі операції за «Конвертом».

У налаштуваннях можна відредагувати назву, опис та скін «Конверту», всі інші налаштування — точно відповідають тим, що є і за звичайними картками, включаючи:

  • можливість перевипуску,
  • підключення додаткових карток,
  • закриття рахунків та карток.

Також у налаштуваннях можна переглянути реквізити картки для оплати в Інтернеті та додати картку у «Google Pay» або «Apple Pay».

Натиснувши на кнопку «Додати учасника», Ви зможете надати доступ до перегляду статистики за «Конвертом». Система згенерує спеціальне посилання, перейшовши за яким у третьої особи з'явиться можливість переглядати цей «Конверт» та його статистику.

💡
Максимальна кількість осіб, яким можна надати можливість переглядати аналітику власного «Конверту» — 60 осіб. При цьому 1 клієнт не може мати доступ до аналітики більш ніж 15 «Конвертів» сторонніх осіб.

Тарифи

  • Відкриття та обслуговування — без комісії;
  • Валюта — гривня, долар США або євро;
  • Тип картки — цифрова картка «Mastercard», без можливості випуску «пластику»;
  • Поповнення «Конверту» будь-яким способом, крім SWIFT, — без комісії, SWIFT — 1% від суми операції.
    Додатково утримується комісія за тарифами картки, з якої здійснюється переказ;
  • Перекази коштів з «Конверту» на картку «Універсальна (+Gold)», як власну, так і третіх осіб, — без комісії, на «Картку для виплат»без комісії в межах суми, яку було внесено з власної «Картки для виплат», інакше — 0.5%;
  • Платежі у «Приват24»аналогічно до тарифів за «Карткою для виплат»;
  • Оплата товарів та послуг в мережі Інтернет та стаціонарних магазинах — без комісії;
  • Видача готівки — недоступна;
  • Нарахування відсотків на залишок власних коштів — 0% річних.
💡
Банк має право закрити «Конверт» за яким не було жодної операції протягом останніх 6 місяців та баланс за яким становить 0₴.

Підсумки

Загалом «Конверти» — досить сильний конкурент для «Банок» від «monobank», та ще й пропонує трохи більше — це не просто рахунок, а й платіжна картка, використовуючи яку можна здійснювати оплати прямо з «Конверту» без необхідності переказувати кошти на основну картку.

Варто зазначити, що «Конверти» знаходяться у режимі бета-тестування, тож функціонал та тарифи можуть змінитися у будь-який момент.

ℹ️
Якщо у Вас є будь-які пропозиції з покращення «Конвертів», то залишайте свої відгуки та пропозиції у цій формі на сайті «ПриватБанку».
До змісту